همه چیز درباره آمریکا

با ۱۰۰ دلار تو آمریکا چه چیزهایی میشه خرید؟

اینجا تجربه های واقعی و قوانین مهاجرتی که به شما کمک می کنه تا دید واقعی تری به مهاجرت پیدا کنید رو گردآوری کردیم. این مطلب بطور قطع آگاهی شما رو بالا می بره اما یادتون باشه موقعی که تصمیم نهایی رو گرفتید، برای ادامه مسیر نیاز به کمک بیشتری دارید تا تجربه منحصر بفرد خودتون رو بسازید.

هزینه زندگی و هزینه خورد و خوراک، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های مهاجرت به کشورهای دیگه از جمله آمریکا هست. بسیاری از افراد بدون اطلاع از هزینه‌های زندگی و مزایا و معایب کشور آمریکا، اقدام به مهاجرت می‌کنن که این امر میتونه پس از مهاجرت، مشکلاتی را برای اون‌ها ایجاد کنه. اطلاع از هزینه‌های زندگی تو کشور آمریکا، به مهاجرت آگاهانه‌تر و آسون‌تر کمک می‌کنه. تو این مقاله، به کمک یکی از هموطنانمون که ساکن آمریکا هستن، میخوایم ببینیم که با ۱۰۰ دلار تو آمریکا چه چیزهایی میشه خرید. پس اگه قصد مهاجرت به آمریکا رو دارین، این مقاله از استارت ویزا با نشون دادن هزینه‌های زندگی تو آمریکا، میتونه براتون مفید باشه.

در ادامه مقاله، تجربه خرید با ۱۰۰ دلار از فروشگاه Walmart آمریکا رو با شما به اشتراک میذاریم. Walmart یکی از ارزون‌ترین فروشگاه‌های آمریکا هست که تقریبا هر کسی با هر حقوقی میتونه از اونجا خرید کنه.

خرید از فروشگاه Walmart آمریکا

قیمت برخی از مواد غذایی در فروشگاه Walmart آمریکا

• ۵۰۰ گرم موز: ۵۰ سنت
• ۱ کیسه پرتقال: ۶ دلار و ۶۸ سنت
• ۱ عدد خیار: ۹۸ سنت
• ۱ عدد فلفل دلمه: ۸۶ سنت
• ۱ عدد آناناس: ۲ دلار و ۲۸ سنت
• ۵۰۰ گرم گوجه: ۱ دلار و ۹۸ سنت
• ۵۰۰ گرم شلیل: ۲ دلار و ۲۸ سنت
• ۵۰۰ گرم سیب: ۱ دلار و ۶۷ سنت
• ۱ عدد هویج: ۱ دلار و ۷۷ سنت
• ۱ عدد کلم: ۲ دلار و ۲۸ سنت
• ۴ عدد شلغم: ۲ دلار و ۱۳ سنت
• ۵۰۰ گرم بادمجون: ۱ دلار و ۵۲ سنت
• ۱ بسته پنکیک آماده: از ۵ الی ۶ دلار هست
• ۱ بسته ۱۰ عددی سوسیس: ۳ دلار و ۶۲ سنت
• ۱ بسته سوسیس مرغ و پنیر: ۳ دلار و ۸۴ سنت
• خیارشورهای آماده و خرد شده: ۶ دلار و ۳۶ سنت
• انواع مختلف بستنی: معمولا تا ۵ دلار هستن
• ۱ عدد بستنی بزرگ:‌ ۴ دلار و ۲۵ سنت
• روغن: ۵ دلار و ۲۸ سنت
• انواع سس غذا: ۲ دلار و ۹۸ سنت
• سس مایونز کوچیک: ۴ دلار و ۷۶ سنت
• سس مایونز بزرگ: ۵ دلار و ۱۸ سنت
• سس کچاپ: ۳ دلار و ۴۸ سنت
• ۱ کیسه ۱۰ کیلویی برنج: ۱۶ دلار و ۹۷ سنت
• ۱ کیسه ۳ کیلویی برنج: ۵ دلار و ۴۸ سنت
• ۱ بسته عدس: ۱ دلار و ۳۶ سنت
• ۱ بسته ماکارونی: ۹۸ سنت
• یک کیلو و نیم سینه مرغ: ۱۰ دلار
• سینه مرغ با وزن کمتر: ۵ دلار
• ۱ بسته گوشت چرخ کرده: ۴ دلار و ۷۸ سنت
• ۱ بسته گوشت قرمز: ۱۱ دلار و ۸۹ سنت
• ۱ بسته بال مرغ: ۱۰ دلار و ۸۲ سنت
• ۱ بسته مرغ کامل: تقریبا ۶ دلار
• ۱ بسته ۶ عددی نوشابه کوچیک کوکاکولا: ۴ دلار
• ۱ عدد نوشابه خونواده کوکاکولا: ۲ دلار و ۷۴ سنت
• ۱ بسته ۸ عددی نوشابه کوچیک فانتا: ۶ دلار
• ۱ گالن یا ۳.۷۵ لیتر شیر: ۳ دلار و ۸۰ سنت
• ۱ گالن شیر کاکائو: ۵ دلار و ۲۳ سنت
• شیرکاکائو کوچیک‌تر: ۲ دلار و ۱۰ سنت
• شیر کوچیک‌تر: ۲ دلار و ۳۳ سنت
• ۱ گالن شیر پر چرب: ۴ دلار و ۱۰ سنت
• ۱ شونه ۱۲ عددی تخم مرغ: ۲ دلار و ۱۲ سنت
• انواع مختلف پنیر: از ۲ دلار تا ۵ یا ۶ دلار

قیمت مواد غذایی در آمریکا

سبد خرید هموطن ساکن در آمریکا

• ۵۰۰ گرم موز
• ۱ بسته پرتقال
• ۲ عدد فلفل دلمه
• ۱ عدد پنیر
• ۱ شونه ۱۲ عددی تخم مرغ
• ۱ بسته ۱۰ عددی سوسیس
• ۱ عدد روغن
• ۱ عدد سس مایونز بزرگ
• ۱ عدد سس کچاپ
• ۱ کیسه برنج ۳ کیلویی
• ۱ بسته عدس
• ۱ بسته ماکارونی
• ۱ بسته سینه مرغ
• ۱ بسته گوشت چرخ کرده
• ۱ بسته گوشت قرمز
• ۱ عدد شیر ۱ گالنی یا ۳.۷۵ لیتری

قیمت کل خریدها: ۷۴ دلار و ۸۸ سنت شد که با مالیات به ۷۶ دلار رسید.

توجه: برای تبدیل قیمت مواد غذایی به تومن، باید نرخ دلار روز رو در نظر بگیرین.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، این قیمت‌ها مربوط به ارزون‌ترین فروشگاه‌ آمریکا هست و ممکن هست تو فروشگاه‌های دیگه قیمت‌ها متفاوت باشن. هدف ما این بود که یه دیدگاه کلی از هزینه‌های مواد غذایی تو آمریکا به شما عزیزان ارائه بدیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا